Iskolával kapcsolatos ügyeid intézésében fordulj bizalommal segítőkész képzési munkatársainkhoz!

+36 1 883-3655
info@szamalk-szalezi.hu

Kövess bennünket

Keress bennünket a közösségi médiában is!

1119 Budapest, Mérnök u. 39.
+36 1 883-3655
info@szamalk-szalezi.hu

Flag of the United Kingdom




Turisztikai technikusaink kirándulása

FőoldalIskolánk életeDiákéletTurisztikai technikusaink kirándulása

Turisztikai technikusaink kirándulása

Másodéves turisztikai technikusaink egynapos kiránduláson vettek részt az 1700 éve folyamatosan lakott Fótra, mely 2004. július 1. óta már városi címmel is rendelkezik.
Mi a Károlyi Kastélyba és a Katolikus Plébániatemplomba látogattunk el.
Kuriózumnak számít, hogy hazánk egyik legimpozánsabb klasszicista kastélyát Károlyi László gróf és felesége Homoródalmási és dálnoki Kenyeres Erzsébet grófné lakja.
A Károlyi kastély izgalmas történetéről maga a grófné beszélt nekünk.
1808-ban a Károlyi család vásárolt itt birtokot. Károlyi István megismerkedett Ybl Miklóssal. Meghívta, hogy készítsen tervet a meglévő épület kastéllyá alakítására és egy katolikus templom építésére, később Ybl lett a család uradalmi építésze.
A grófné érdekes előadását hallgatva megcsodáltuk a szalon-jellegű belső terek falain a neves festők (Munkácsy, Lotz Károly, Ligeti) műveit, és a főúri ősgalériák modern változatát, a család- és kastélytörténeti házimúzeumot.
Gyakori vendég volt  Széchenyi István, Kazinczy Ferenc, Ferenc József, Sissi, királyné is átlovagolt ide Gödöllőről.
Legszívesebben órákat töltöttünk volna még az elbűvölően elegáns, közvetlen, barátságos Erzsébet asszony történeteit hallgatva, de mennünk kellett tovább.
A szeplőtelen fogantatás templom  Ybl Miklós  tervei alapján romantikus stílusban épült és lett a magyar romantikus építészet legjelentősebb alkotása.
A 30 éves építész Károlyi pénzén tehetett tanulmányutakat. Hatása felfedezhető az arab és romantikus stíluselemekben, az árkádsor reneszánsz, a rózsaablak gótikus. Az altemplom szentélyében láttuk a legértékesebb kincset a fekete márványoltár pietra dura intarziás technikával készült oltártábláját.
Idegenvezetőnk a templom történetéről, híres orgonájáról, az oltárképeken felfedezhető szereplőkről és még sok más érdekességről mesélt nekünk. Hazáig jókat beszélgettünk élményeinkről, tapasztalatainkról.