Nappali képzés
Beiratkozási korhatár:
Nappali tagozatra idén azokat tudjuk felvenni, akik ebben a naptári évben nem töltik be a 25. életévüket (azaz 1997. 09.01. után születtek).
Az a tanuló, aki az így meghatározott életkort megelőzően kezdi meg a tanulmányait szakképző évfolyamon a nappali rendszerű oktatásban vagy a nappali oktatás munkarendje szerint szervezett felnőttoktatásban, kizárólag folyamatos képzésben, évfolyamismétlés és szüneteltetés nélkül befejezheti a megkezdett tanulmányait azonos munkarendben.
Sajátos nevelési igényű tanuló, valamint a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanuló esetén, továbbá, ha a tanulmányi követelményeket azért nem tudta teljesíteni a tanuló, mert tartós gyógykezelés alatt állt, az életkori határ kettő évvel magasabb. Ezeket a tényeket megfelelő iratokkal igazolni szükséges.
Képzési idő: 2 év
A jelenlegi jogszabályok szerint az első és a második szakma is elvégezhető nappali tagozaton, állami támogatás mellett, 25 éves korig.
Oktatási napok: hétfőtől péntekig
A képzés egyik előnye a családi pótlék, mely gyermekek számától függően havi minimum 12 200 Ft, vagyis az féléves képzéseknél összesen 73.200 Ft.
A szolgáltatási díj tartalmazza az oktatási szolgáltatások díját, vagyis az elektronikus tananyagok árát, a belső hírrendszer használatát, az internet terem használatát.
Államilag garantált kedvezmény:
- Diákigazolvány
- Családi pótlék – annak a tanévnek a végéig, amelyben a tanuló betölti a 20. életévét
- Árvaellátás
- Egészségbiztosítás
Új, tanulói ösztöndíj rendszer (Technikum és első szakképesítés esetén):
13. évfolyamon: havi 8.000 ezer Ft, sikeres ágazati vizsgát követően jelenleg 16.000 e Ft (összeg 2023/2024. tanév szerinti, ez változhat, a mindenkori minimálbér befolyásolja)
14. évfolyam: teljesítményalapú, az érdemjegyektől függően (jelenleg) 16.740 és 58.590 Ft közötti összeg(összeg 2023/2024. tanév szerinti, ez változhat, a mindenkori minimálbér befolyásolja).
14. évfolyam: teljesítményalapú, az érdemjegyektől függően (jelenleg) 16.740 és 58.590 Ft közötti összeg(összeg 2023/2024. tanév szerinti, ez változhat, a mindenkori minimálbér befolyásolja). Valamint egyszeri pályakezdési támogatás sikeres szakmai vizsga esetén. (A szakmai vizsga eredményétől függően 133 ezer és 302 ezer forint között lehet majd.)