A szoftverfejlesztő képzésünk teljesen az alapoktól indul, alapfokú számítógép használatot feltételezve. Egyaránt van elméleti és gyakorlati órasorozat, majdnem minden tárgynál. A szakon tanító kollégák többsége rendelkezik fejlesztői tapasztalattal.
A tematikusan felépített képzés során nagy hangsúlyt kap a piaci igényeknek megfelelő munkamódszerek és technológiák megismerése. Azonban, egy hosszabb képzés során elsajátított ismeret lehet, hogy idejétmúlt lesz a képzés végére. A szakma megismertetése mellett a tanulás megtanítását ugyanannyira fontosnak tartjuk. Mi elsősorban arra törekszünk, hogy biztos alapokat adjunk! Az első év az alapozás, a közös nyelv kialakítása a cél, míg a második év a szakmában való elmélyülésről szól. Gondolkodásmódot, rendszerszemléletet, tervezési szempontokat is igyekszünk adni, hogy egy új és ismeretlen környezetben is sikeresen megállhassák helyüket a hallgatóink.
Nálunk külön hagyománya van a csoportmunkának, bár a 2020-as jogszabályok ezt mindenhol kötelezővé teszik. Ezzel nem csak az „éles” munkahelyi szituációt modellezük, hanem felkészítést is nyújtunk azoknak, akik a felsőoktatásban való továbbtanulást választják képzésünk befejezése után. Az ilyen fajta munkák kapcsán meg kell ismerkedni verzió kezelő rendszerekkel, projekt menedzsment módszerekkel, prezentáláshoz és dokumentáláshoz nélkülözhetetlen irodai szoftvercsomagok profi használatával is. Vannak paradigmák, amik nem változtak az elmúlt évtizedek során és vannak, amelyek ki- vagy át-alakulnak. Az objektumorientált programozás építőköveit nyelvtől függetlenül kell tudni használni, ha a konkrét megvalósulás el is tér Java, Phyton vagy PHP nyelven. Az olyan mozaikszavak feloldása sem lehet probléma, mint SQL, JSON, XML, POJO, REST, AJAX. Egy adatbázis megtervezése, vagy „csak” az adatok strukturálása nem könnyű feladat, bár mondhatjuk, hogy mindennapi. Használja azt a webprogramozás órán elkészített reszponzív weboldal, vagy egy jó öreg konzolon futó szerver alkalmazás, a klienseinek már GUI-t biztosítva. A záródolgozat elkészítése során számot kell adni, hogy nem csak a mozaikszavak jelentését, hanem a mögöttes technológiát is sikerült elsajátítani. Az adatok perzisztálása mellet, a forráskód elkészítése során fontos, hogy tiszta kódot kapjunk, és az architektúrát érintő tervezési elvekkel is tisztában legyünk. Egy hagyományos MVC modell a vizsgaremekben jó alap, hogy később akár nyelvorientált MVVM, vagy haladó interfész technikák használatával MVP tervezési mintát is bátran használhassunk. Akit érdekel, a S.O.L.I.D elvek betartására is törekedhet, miközben használja pl. a Factory Method lehetőségét az objektumok példányosítására. Akár natív mobil appot készítünk, akár keresztplatformos alkalmazást, találkozni fogunk a DataBinding és Dependency Injection koncepciókkal.
Az egyértelműen a szakmát jellemző ismeretken kívül, szükséges lesz – nem csak a vizsgához fontos – egyéb tudás elsajátítására is. Lesz lehetőség az otthoni wifi router beállítási szempontjainak megismerésére, de az ipari környezetben használt Cisco hálózati eszközök konfigurálását is el lehet sajátítani.