Iskolával kapcsolatos ügyeid intézésében fordulj bizalommal segítőkész képzési munkatársainkhoz!

+36 1 883-3655
info@szamalk-szalezi.hu

Kövess bennünket

Keress bennünket a közösségi médiában is!

1119 Budapest, Mérnök u. 39.
+36 1 883-3655
info@szamalk-szalezi.hu

Flag of the United Kingdom




Mobilitás szakképzési területen – 2024/25 tanév

FőoldalMobilitás szakképzési területen – 2024/25 tanév

Szakképzés területén megvalósuló rövid távú tanulói mobilitások és tanári jobshadowing tevékenységek (2021-2027)

 

 

 

 

Erasmus-akkreditációban meghatározott Erasmus-terv megvalósítása.

Program:

Erasmus-akkreditáció (3. lehívás)

Akkreditációs szám:

2020-1-HU01-KA120-VET094114

Időtartam:

2024. június 1. – 2025. augusztus 31.

Projekt azonosító:

2024-1-HU01-KA121-VET-000236756

Konzorcium vezető:

SZÁMALK-Szalézi Technikum és Szakgimnázium

Konzorcium tagjai:

META-Don Bosco Technikum és Szakgimnázium

Budapesti Gazdasági SZC Belvárosi Technikum

A mobilitások terén iskoláink célkitűzései több fontos aspektust ölel fel. Az egyik legfontosabb célunk, hogy az együttműködések elősegítsék a képzés szakmai színvonalának további fejlesztését, melynek érdekében törekszünk arra, hogy diákjaink felkészüljenek az adott szakmában az európai munkaerőpiac specifikus elvárásaira. Ezt úgy valósítjuk meg, hogy a szakmai készségek és kompetenciák fejlesztése mellett lehetőséget biztosítunk munkahelyi referenciák megszerzésére is, amelyek nagyban erősítik a munkaerőpiacon való érvényesülést.

A másik fontos célunk az oktatói mobilitások ösztönzése, amelyek az egész életen át tartó tanulás és a további személyes szakmai fejlődés lehetőségét biztosítják. Az oktatói mobilitások révén szeretnénk erősíteni az oktatók közötti együttműködést és tudásmegosztást, valamint elősegíteni a különböző tanítási módszerek és technikák tudásmegosztását, valamint bemutatását a tantestületek számára. Ezen új módszerek beépítése a mindennapi oktatási gyakorlatba hozzájárul a pedagógiai és a szakmai munka színvonalának emeléséhez.

A mobilitások mindkét célcsoport, vagyis a diákok és oktatók számára is fontos szerepet játszanak a kultúrák közötti megértés előmozdításában, valamint az oktatás nemzetközivé válásának további elősegítésében. Az ilyen típusú tapasztalatok hozzájárulnak a globális szemléletmód és elfogadó attitűd kialakulásához, ami nemcsak a tanulók, hanem az oktatók számára is értékes fejlődési lehetőséget jelent.

Célcsoport:

  • a konzorcumi tagok intézményeiben tanulók – 39 fő
  • a konzorcumi tagok intézményeiben oktató pedagógusok és szakoktatók és egyéb munkatársak – 12 fő

Várható eredménye:

A diák mobilitás számos előnnyel jár, amely hozzájárul a résztvevők szakmai és személyes fejlődéséhez. A nemzetközi tapasztalatok megszerzése, a különböző kultúrák megismerése és új szakmai és személyes kapcsolatok építése olyan kompetenciák fejlesztését teszi lehetővé, amelyek nemcsak a hazai és európai, de a globális munkaerőpiacon is értékesek. A mobilitás egyik kiemelt célja a tanulók szakmai angol nyelvtudásának fejlesztése. Angol nyelvű környezetben történő tanulás révén a diákok nemcsak szakmai nyelvtudásukat fejleszthetik, hanem a személyközi kapcsolatépítésben is magabiztosabbá válhatnak, ami új lehetőségeket nyithat meg számukra.

A diákok számára a mobilitás másik fontos eredménye a munkaerőpiaci kompetenciák fejlesztése. A szakmai gyakorlatokon való részvétellel a tanulók gyakorlati tapasztalatokat szerezhetnek, új készségeket és ismereteket sajátíthatnak el, miközben elsajátíthatják a megfelelő szakmai és munkavállalói attitűdöt. Ez növeli foglalkoztathatóságukat és segíthet versenyképesebbé válniuk a munkaerőpiacon. Emellett a mobilitások lehetőséget adnak olyan kulcsfontosságú készségek fejlesztésére is, mint a kommunikáció, a csapatmunka, a problémamegoldás és az alkalmazkodóképesség, amelyeket a munkáltatók különösen nagyra értékelnek.

Az oktatói mobilitás szintén számos előnyt kínál. Az oktatók számára a mobilitási programok lehetőséget biztosítanak a nemzetközi szakmai együttműködések bővítésére, új iskolai projektek kidolgozására. A különböző országokban dolgozó oktatókkal való tapasztalatcsere révén új ötletek és bevált gyakorlatok válhatnak módszertani portfóliójuk részéve. A mobilitás lehetőséget ad arra is, hogy az oktatók új szakmaspecifikus technológiákat, eszközöket és forrásokat ismerjenek meg, amelyek segíthetnek a tanítási és tanulási eredmények további javításában.

 

 

Partner – Mobilitás szervezésekben:

 

Mobilitások:

SZÁMALK-Szalézi Technikum és Szakgimnázium

Tanulói mobilitás:

  •  
  •  

Tanári mobilitás:

  • oktatói szakmai látogatás: Németország, München – várható időtartam: 2024. december 1. – december 7. (részvevő: Váradi Viktor)

 

Partner mobilitások:

 

 

Tanulói mobilitás:

 

 

Diákok beszámolói:

 

BESZÁMOLÓK