Nem nappali munkarendű képzés (korábban: Esti képzés)
Nem nappali munkarendű képzés (korábban: Esti képzés)
Szakma azonosító száma: 5 0612 12 02
(Korábban ezen a néven találtad meg: OKJ 54 481 06 Informatikai rendszerüzemeltető)
Az informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus az informatikai, illetve hálózati ismeretei birtokában csapatban és önállóan dolgozva kis- és közepes méretű hálózatok tervezésében, telepítésében és üzemeltetésében vesz részt. Együttműködik a rendszerszervezőkkel, szoftverfejlesztőkkel, egyszerűbb problémákat az internetet felhasználva önállóan megold. Felelősségi körébe tartozhat többek között a vállalatnál működő, illetve felhőszolgáltatásként igénybe vett informatikai hálózati eszközök, különböző operációs rendszerű szerverek és munkaállomások, alkalmazások összehangolt működésének és frissítésének biztosítása, a felhőszolgáltatásokhoz kapcsolódás biztosítása. Segítséget nyújt kollégáinak alkalmazások használatában, alkalmazás üzemeltetési feladatokat lát el. Projektek keretében informatikai biztonsági eszközöket, tűzfalakat, vírusvédelmi szoftvereket telepít és konfigurál, virtualizált kiszolgálói környezetet üzemeltet. Programozási alapismeretek birtokában, alkalmazói, illetve webes feladatokat old meg, webes kiszolgálói rendszert üzemeltet, adatbázisokat kezel. Szakmai témákban hatékonyan kommunikál magyarul és angolul egyaránt.
Ajánljuk mindazoknak, akik a számítógépes rendszereket nem csak használni, hanem megérteni és működtetni is szeretnék és akik biztonságos otthoni és irodai hálózatot szeretnének kiépíteni és üzemeltetni akár Windows, akár Linux környezetben.
Szakfelelős: Károly Gabriella
A nem nappali (korábbi esti) munkarendről
A nemrégiben módosult szakképzési rendelkezések alapján a 2020/2021. tanévben az esti munkarend szerinti képzésekre vonatkozó szabályok megváltoztak, ezért a szükséges tudnivalókat az alábbiakban foglaljuk röviden össze:
A munkarend elnevezése: A szakképzési törvény kivezette az esti munkarend szóhasználatot, ehelyett a továbbiakban (a nappali munkarendtől történő megkülönböztetés céljából) nem nappali megjelölést használjuk.
A nem nappali jogviszony tartalma: A korábbi iskolai rendszerű oktatás helyett ezentúl felnőttképzési jogviszonyban történik a képzés, de a korábbiakhoz képest lényeges különbség, hogy a felnőttképzési jogviszony feltételei is megváltoztak. A változás legfontosabb eleme, hogy a nem nappali felnőttképzés a hirdetett képzések tekintetében államilag támogathatóvá vált, ami maga után vonja képzési díj csökkenését.
Végzettség: A nem nappali munkarend szerinti felnőttképzés keretében megszerzett szakmai végzettség ugyanolyan értékű, mint az iskolai rendszerű bizonyítvány.
Létszámkeret
A képzés időtartama:
A képzés bemeneti követelménye:
Térítési díj (ami magában foglalja a tankönyvek kiváltása céljából az elektronikus tananyagokat és segédanyagokat, a virtuális tanulási tereket, elektronikus kurzusokat)
Az állami támogatás mértékének függvényében a képzési díj a képzésben résztvevőre eső része: 45 000 Ft/ félév.
Beiratkozási díj 10 000 Ft, mely része az I. félév képzési díjának és csak abban az esetben jár vissza, ha a képzés nem indul.
Amennyiben valaki csak nem támogatott helyre tud beiratkozni vagy az államilag támogatott keretszám kimerül, a képzés díja: 100 000 Ft/félév
Beiratkozási díj 10 000 Ft, mely része az I. félév képzési díjának és csak abban az esetben jár vissza, ha a képzés nem indul
Mikor lesznek a tanórák?
Hétköznap egy munkanapon és szombaton.
Szerda: 17.00 – 20.30 közötti idősávban
Szombat: 8.00 – 17.00 közötti idősávban
Díjkedvezmények:
Kattints a gombra, jelentkezz online!